Z dawnego "Okrąglaka", który w przyszłym roku obchodziłby półwiecze istnienia, pozostał jedynie kształt kopuły. Przebudowa trwała ponad dwa lata i kosztowała 38,8 mln złotych, z czego 8,5 mln złotych stanowią środki z ministerstwa sportu.

"Nareszcie mamy w pełni nowoczesny obiekt, spełniający wymagania klubów sportowych, widzów i mediów. Chcemy, by był wykorzystywany na wielkie widowiska, o wymiarze krajowym i międzynarodowym. To będzie duma całego regionu" - podkreślił prezydent Wiśniewski. W obiekcie mogą odbywać się zarówno imprezy o charakterze sportowym, jak i widowiska kulturalne.

Hala ma 20 m wysokości i ponad 7,5 tys. m kw. powierzchni i może gościć do 3,5 tysiąca widzów. Jej średnica to 82 metry. Sala jest wyposażona w nowoczesne oświetlenie ledowe i profesjonalny sprzęt nagłaśniający. Na zapleczu mieszą się m.in. pomieszczenia gastronomiczne i gabinety odnowy biologicznej. W sąsiedztwie hali jest parking na 250 samochodów.

Według informacji władz miasta, oficjalne otwarcie hali odbędzie się na początku września. Do tego czasu zostanie wybrana nowa nazwa obiektu. (PAP)