Receptomaty przegrywają w sądach
Decyzje Rzecznika Praw Pacjenta z 2025 r. dotyczące tzw. receptomatów, czyli nieuprawnionego wystawiania przez lekarzy recept na leki, które powinny być wypisywane tylko po osobistym zbadaniu chorego, a nie internetowym bądź telefonicznym wywiadzie, są pozytywnie weryfikowane w sądach administracyjnych. Jednak na prawomocne wyroki w takich sprawach możemy poczekać jeszcze nawet kilka lat.





















