Jak mówił Opioła na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie, komisja pod jego przewodnictwem będzie zajmować się "ważnymi i palącymi sprawami". Przypomniał, że ostatnio tematem posiedzenia komisji ds. służb były zmowy cenowe przy budowie autostrad.

Wśród spraw, którymi komisja ma zająć się w tym półroczu, poseł PiS wymienił przemysł farmaceutyczny, kontrakty zbrojeniowe, przetargi na kolei, zakupy broni przez MON, program modernizacji sił zbrojnych.

Opioła krytykował także sposób odpowiedzi administracji rządowej na poselskie interpelacje dotyczące służb specjalnych. Jak zaznaczył, w obecnej kadencji Sejmu złożył ponad 100 takich interpelacji dotyczących m.in. danych statystycznych nt. pracowników służb specjalnych i nadzoru szefa rządu nad służbami.

Jak podkreślił, często pojawiają się prośby o przedłużenie terminu odpowiedzi na interpelację lub w odpowiedzi znajduje się stwierdzenie, że może być ona udzielona na niejawnym posiedzeniu komisji.

"Obecnie wysłałem 100 pytań, na które dotychczas nie otrzymałem odpowiedzi w interpelacjach. Nie możemy się zgodzić na to, by posłowie i senatorowie byli tak ignorowani przez premiera i podległych mu urzędników, by nie otrzymywali odpowiedzi na interpelacje" - przekonywał Opioła. "Jeśli pytania wkraczają w sferę informacji niejawnych, jest możliwość udzielenia odpowiedzi w trybie niejawnym" - dodał.

Czytaj także: CBA typuje miejsca najbardziej zagrożone korupcją