Czy w przypadku prowadzenia wyłącznie elektronicznej dokumentacji medycznej każdy wydruk z systemu należy oznaczyć "za zgodność z oryginałem"?
Pytanie pochodzi z publikacji Lex Ochrona ZdrowiaPrzychodnia lekarska od 1 kwietnia 2016 r. prowadzić będzie wyłącznie elektroniczną dokumentację medyczną. Dokumentacja podpisywana będzie certyfikowanym podpisem elektronicznym.Jeśli pacjent po 1 kwietnia złoży wniosek o wydanie dokumentacji medycznej, to wydruk z systemu - programu, w którym prowadzi się wyżej wymienioną dokumentację, jak powinno się oznaczyć za zgodność z oryginałem czy inaczej, ale zgodnie z obowiązującymi przepisami?