Katarzyna Nocuń

Katarzyna Nocuń

Całe życie zawodowe związana z dziennikarstwem newsowym i prawnym. Relacjonowała wydarzenia społeczne i polityczne, w tym zmiany w prawie dotyczące ochrony zdrowia i samorządu dla Polskiej Agencji Prasowej. W „Dzienniku Gazecie Prawnej” była redaktorem działu Samorząd i Administracja, w którym pisała m.in. o ochronie środowiska. Laureatka konkursu „Eko Dziennikarz” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za teksty o gospodarce odpadami.

Kontakt: katarzyna.nocun@wolterskluwer.com

Artykuły autora

Kaźmierczyk: Jesteśmy w tyle względem unijnych regulacji danych medycznych

Pacjent Opieka zdrowotna RODO

Nie mamy polskiej ustawy o zarządzaniu danymi. W praktyce więc część przepisów unijnych, które umożliwiają wtórne wykorzystywanie danych zebranych w podmiotach leczniczych, jest martwa. Nie wykorzystujemy potencjału informacji gromadzonych w celach naukowych, badawczo-rozwojowych, analitycznych, bo nie mamy narzędzi prawnych - mówi dr Paweł Kaźmierczyk z Kancelarii Rymarz Zdort Maruta.

26.02.2024

Już w środę konferencja o poprawie efektywności opieki zdrowotnej

Opieka zdrowotna Zawody medyczne

Wewnętrzny system jakości, obniżanie ryzyka błędów medycznych i zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów w szpitalu - to niektóre z tematów rozpoczynającej się w środę w Warszawie konferencji pt. "Human Factors dla poprawy efektywności opieki zdrowotnej". Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w wykładach, sesjach tematycznych i warsztatach. Przewidziano spotkania z ekspertami.

26.02.2024

Bezpłatna antykoncepcja? Jest poselski projekt

Pacjent Opieka zdrowotna Farmacja

Kobiety do 25. roku życia miałyby dostęp do bezpłatnej antykoncepcji. Starsze z kolei mogłyby korzystać z refundowanej antykoncepcji w szerszym zakresie niż obecnie. Lista refundowanych środków miałaby się rozszerzyć o leki antykoncepcyjne nowej generacji, plastry, wkładki i minipigułki. Zakłada to poselski projekt Trzeciej Drogi, który trafił do Sejmu. Antykoncepcja miałaby być finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

24.02.2024

Trzecia Droga złożyła w Sejmie projekt w sprawie aborcji, chce też referendum

Pacjent Zawody medyczne

Przywrócenie przesłanki zezwalającej na aborcję, gdy wyniki badań wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu zakłada projekt złożony w Sejmie przez posłów Trzeciej Drogi. Projekt jest składany z wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie dalej idącej liberalizacji prawa aborcyjnego - zaznaczono w uzasadnieniu.

23.02.2024

Rekomendacje dla ginekologów mają być poprawione

Pacjent

Towarzystwo naukowe ginekologów do jednego worka wrzuciło kobiety z nadciśnieniem tętniczym i te, które do przerwania ciąży uprawnia stan zdrowia psychicznego. W efekcie w obecnym brzmieniu, liczące niecałe sześć stron rekomendacje, są niezgodne z prawem. Przymuszają do leczenia psychiatrycznego pacjentki, które chcą przerwać ciążę z uwagi na zdrowie psychiczne.

23.02.2024
1  2  3  4  5  6  7  8  9    144