Samorząd lekarski protestuje przeciwko planom zmian w stomatologii
Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej przedstawiło stanowisko, w którym wyraża oburzenie i głęboki sprzeciw wobec dalszego ograniczania środków przeznaczonych na leczenie pacjentów w ramach opieki stomatologicznej finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jak podkreślono, planów zmian nikt z organizacją nie skonsultował. Tymczasem stomatologia, jak zaznacza samorząd, od lat jest niedofinansowana, dlatego powinno przeznaczać się na nią więcej, a nie mniej pieniędzy.



























