Konkurs Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot, w którym Polacy otrzymali wyróżnienie, to największy na świecie konkurs międzynarodowego arbitrażu handlowego. W ramach symulacji procesowej, studenci przygotowują pisma dla swoich klientów, by następnie reprezentować ich na rozprawach arbitrażowych.

Konkurs w kategorii dla "pozwanych" zwyciężył zespół z Uniwersytetu we Fryburgu, a w kategorii dla "powodów" - zespoły z Uniwersytetu Harvarda oraz Uniwersytetu w Zurychu. 

Uczestnicy konkursu muszą wykazać się znajomością zagadnień prawnych związanych z międzynarodowym handlem oraz opanować zdolności oratorskie, które pozwolą przekonać profesjonalistów zasiadających w trybunałach arbitrażowych. 

Konkurs odbył się po raz dziewiętnasty. W zeszłorocznej edycji jagiellońska drużyna została sklasyfikowana na 23. miejscu na 254 uczelnie, otrzymując także nagrodę za pismo procesowe pozwanego.

Pierwotnie na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego zamieszczono informacje o zwycięstwie krakowskich prawników, które okazały się błedne. Wyniki konkursu znajdują się na stronie.
(PAP)