Uzasadnienie na formularzu nie będzie obowiązkiem - sędzia zdecyduje
Formularze uzasadnień od samego początku budzą wiele kontrowersji wśród sędziów i stron. Projekt tzw. ustawy naprawczej zakłada, że to sędzia zdecyduje czy zastosuje formularz, pisząc uzasadnienie, czy też nie. Sam projektodawca przyznaje, że taka forma nie zawsze była jasna, a mogła utrudniać np. złożenie apelacji.



























