Czy dla podatników kontynuujących działalność gospodarczą zgłoszenie zmiany formy opodatkowania powinno być zgłoszone poprzez CEIDG?
Pytanie pochodzi z publikacji Vademecum Doradcy Podatkowego Czy dla podatników kontynuujących działalność gospodarczą w 2016 r. zgłoszenie zmiany formy opodatkowania i korzystanie z uproszczonej formy opłacania zaliczek powinno być zgłoszone poprzez CEIDG? Tak twierdzą urzędy skarbowe, a nie widzę zmiany art. 9a ust. 2 PIT, gdzie jest mowa o zawiadomieniu naczelnika urzędu skarbowego. Czy zgłoszenie w CEIDG pełni rolę zawiadomienia naczelnika urzędu?
