Wkrótce kompleksowe zmiany w podatkach

Zmiany w VAT, podatku od nieruchomości, rachunkowości i opodatkowaniu dochodu tego możemy się spodziewać w najbliższym czasie po zapowiedziach MF.

17.04.2018

Urząd skarbowy może rozliczyć PIT

Podatnik, który chce, by rozliczenia rocznego PIT dokonał za niego urząd skarbowy, powinien do poniedziałku (16 kwietnia) złożyć wniosek PIT-WZ. Można wysłać go online.

16.04.2018

Premier zapowiada niższe podatki dla firm

Obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc. zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy. Obecnie są dwie stawki CIT: 19...

14.04.2018

Zmiany w podatkach już po pierwszym czytaniu

W czwartek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu zmian w przepisach dot. podatków dochodowych. Zmienią się m.in. zasady amortyzacji i rozliczania kosztów uzyskania przychodów.

13.04.2018

Doradcy podatkowi będą współpracować z RPO

Doradca podatkowy

Doradcy podatkowi rozpoczynają współpracę z Rzecznikiem Praw Obywatelskich w celu zapewnienia należytej jakości prawa podatkowego oraz ochrony praw podatników.

12.04.2018

Dalszy ciąg walki z obrotem gotówkowym

Ostatni okres obfituje w rozwiązania zmierzające do ograniczenia obrotu gotówkowego. Jest to drugi istotny obszar działalności legislacyjnej obok przeciwdziałania agresywnemu planowaniu podatkowemu...

12.04.2018

Doradcy podatkowi zaczynają współpracę z NIK

Doradca podatkowy

Krajowa Rada Doradców Podatkowych podpisała w środę porozumienie z Najwyższą Izbą Kontroli. Pomoże jej m.in. w kontrolowaniu organów skarbowych w poszanowaniu praw przedsiębiorców podczas kontroli.

11.04.2018

MF chce uporządkować opodatkowanie kryptowalut

Pracujemy nad zaproponowaniem bardziej dogodnej formy opodatkowania kryptowalut zapewnia resort finansów. Zdaniem ekspertów obecnie rynek bitcoinów wymyka się kontroli fiskusa. Podatnicy powinni...

10.04.2018