Komunikat w tej sprawie został ogłoszony przez nowe Ministerstwo Rozwoju i Technologii, które zostało utoworzone po zdymisjonowaniu dotychczasowego wicepremiera i ministra od tych spraw Jarosława Gowina. 

Wiecej: Po dymisji Gowina powstaje nowe ministerstwo, praca wraca na stare miejsce>>

Nowe ministerstwo nie ma jeszcze szefa, ale z informacji o powołaniu pełmocniczki wynika, że Olga Semeniuk jest w nim nadal wiceministrem. Jednak jako pełnomocnik rządu ma pracować w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, bo taką zmianę wprowadziło obowiązujące od 10 sierpnia br. nowe rozporządzenie. 

Ogłaszając tę szybką zmianę - projekt został podany do publicznej widomości w poniedziałek 9 sierpnia - nie zostało to powiedziane wprost, ale z okiliczności jej wprowadzenia wynikało, że był to jeden z elementów konfliktu Prawa i Sprawiedliwości z Porozumieniem Jarosława Gowina. Zmiana miała w praktyce wyjąć z kierowanego przez Gowina Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii stanowisko pełnomocnika, a więc zapewne także dużą cześć kompetencji związanych z funkcjonowaniem małego i średniego biznesu. 

Zobacz również: Wiceminister Anna Kornecka zdymisjonowana za krytykę Polskiego Ładu >>

Teraz okazuje się, że pełnomocnikiem będzie wiceminister w nowym ministerstwie, już bez Gowina, a więc pod znakiem zapytania jest sens wprowadzonej kilka dni temu zmiany. Według wcześniejszej wersji rozporządzenia miejscem pracy pełnomocnika ds. MŚP było minitserstwo rozwoju, w którego zakresie działania jest m.in. dział administracji publicznej "gospodarka". 

Czytaj: Premier zabiera pełnomocnika ds. MŚP z ministerstwa rozwoju>>