WSA: Za niekomercyjne wydobycie kopaliny też trzeba zapłacić
Sprawa dotyczyła wydobycia kopaliny bez koncesji. Zaangażowane w ten proceder osoby broniły się, że nie uzyskiwały z tego finansowych korzyści. WSA w Gliwicach wskazał, że nawet takie wydobycie realizuje przesłankę wydania decyzji o ustaleniu opłaty podwyższonej, czyli w wysokości czterdziestokrotnej stawki opłaty eksploatacyjnej.





















