Katarzyna Kubicka-Żach

Katarzyna Kubicka-Żach

Przez kilkanaście lat pracowała w Polskiej Agencji Prasowej, gdzie współtworzyła serwis samorządowy, a następnie kierowała tym portalem. Koordynowała projekty dla Ministerstwa Rozwoju i NBP, związane z funduszami unijnymi oraz finansami samorządów. Podczas reformy samorządowej w 1998 roku współpracowała z pełnomocnikiem rządu prof. Michałem Kuleszą przy zmianie ustaw administracyjnych. Zasiada w jury konkursów związanych z tematyką samorządową, m.in. w organizowanym przez Fundację im. Stefana Batorego.

Kontakt: Katarzyna.Kubicka@wolterskluwer.com

Artykuły autora

Grób można stracić po 20 latach, jeśli się nie zapłaci

Samorząd terytorialny

Po 20 latach użytkowania miejsca na cmentarzu komunalnym trzeba wnieść opłatę prolongującą nienaruszalność grobu, bo może on przypaść komu innemu. Od takiej decyzji można jednak odwołać się do sądu. Nie jest też tak, że zarząd cmentarza ma obowiązek likwidacji grobu, gdy nie ma opłat. Rodzina nie powinna się obawiać windykacji kosztów likwidacji nagrobka, bo to sprawa zarządu cmentarza.

30.10.2022

O odpis aktu stanu cywilnego można wnioskować przez internet, w urzędzie i pocztą

Prawo cywilne Administracja publiczna

Odpis aktu stanu cywilnego: urodzenia, małżeństwa, zgonu można uzyskać w formie papierowej lub elektronicznej. Za niektóre trzeba zapłacić, inne są bezpłatne. Konieczne jest złożenie wniosku, ale formę każdy może wybrać dogodną dla siebie. O odpis aktu stanu cywilnego może wnioskować każda osoba, której akt dotyczy, ale również jej najbliżsi i określone instytucje.

23.07.2022

NSA podtrzymał unieważnienie uchwał "anty-LGBT" zaskarżonych przez RPO

Samorząd terytorialny Administracja publiczna

Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymał orzeczenie unieważniające samorządową uchwałę "anty-LGBT" ws. gminy Serniki. Po południu - na posiedzeniach niejawnych - NSA oddalił skargi w analogicznych sprawach Klwowa, Istebnej i Osieka. Uchwałę do wojewódzkiego sądu administracyjnego zaskarżył rzecznik praw obywatelskich.

28.06.2022
1  2  3  4  5  6  7  8  9    462