Jolanta Ojczyk

Jolanta Ojczyk

Redaktor prowadząca sekcję Prawo w biznesie

Od 2003 roku związana z dziennikarstwem prawnym – jako dziennikarz i redaktor. Pracowała w „Gazecie Prawnej” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Następnie w „Rzeczpospolitej”, gdzie do lutego 2018 r. była zastępcą kierownika Działu Prawa. Pisała m.in. o działaniach legislacyjnych rządu i parlamentu, samorządzie, oświacie, szkolnictwie wyższym oraz służbie cywilnej. Dwukrotnie nagrodzona przez Parlament Studentów RP za teksty o tematyce prawnej.

Kontakt: Jolanta.Ojczyk@wolterskluwer.com

Artykuły autora

UOKiK: Zgłoszenia przejęć tylko od firm spoza Unii i krajów OECD

Prawo gospodarcze Koronawirus

Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zapewnia, że firmy działające krócej niż dwa lata, których beneficjentami rzeczywistymi są osoby z krajów należących do Unii Europejskiej czy OECD, nie muszą zgłaszać przejęcia polskiej firmy. Prawnicy radzą im jednak zgłosić się do urzędu.

10.08.2020

Nowe zasady noszenia maseczek już obowiązują

Koronawirus

Rząd zmienił zasady zakrywania ust i nosa. W miejscach ogólnodostępnych muszą to robić niemal wszyscy, także astmatycy, o ile dystans między poszczególnymi osobami jest mniejszy niż 1,5 metra. W sześciu powiatach i trzech miastach na prawie powiatu, uznanych za strefę czerwoną, zachowanie dystansu nie zwalnia z noszenia maseczki. Stan zdrowia nie usprawiedliwi już jej braku.

10.08.2020

GIS kontroluje firmy w czerwonych powiatach

Koronawirus

Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego, powiedział, że inspektorzy kontrolują przestrzeganie dodatkowych obostrzeń w powiatach z najwyższą liczbą przypadków koronawirusa. Sprawdzane są m.in. obiekty handlowe, zakłady pracy, restauracje, kina, hotele, lotniska czy salony kosmetyczne.

09.08.2020

COVID-19 - od soboty nowe ograniczenia krajowe i regionalne

Opieka zdrowotna RODO Koronawirus

Obowiązek noszenia maseczek nawet w przestrzeni otwartej i zakaz działalności klubów fitness, solariów i parków rozrywki w "czerwonych" powiatach, a w całym kraju obowiązek okazywania zaświadczenia, jeśli ktoś maski nie nosi. Do tego kwarantanna dla cudzoziemców spoza strefy Schengen, a także zmiany w pracy administracji i mniejszy limit uczestników zgromadzeń

09.08.2020
1  2  3  4  5  6  7  8  9    331