Jolanta Ojczyk

Jolanta Ojczyk

Redaktor prowadząca sekcję Prawo w biznesie

Od 2003 roku związana z dziennikarstwem prawnym – jako dziennikarz i redaktor. Pracowała w „Gazecie Prawnej” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Następnie w „Rzeczpospolitej”, gdzie do lutego 2018 r. była zastępcą kierownika Działu Prawa. Pisała m.in. o działaniach legislacyjnych rządu i parlamentu, samorządzie, oświacie, szkolnictwie wyższym oraz służbie cywilnej. Dwukrotnie nagrodzona przez Parlament Studentów RP za teksty o tematyce prawnej.

Kontakt: Jolanta.Ojczyk@wolterskluwer.com

Artykuły autora

Krystyna Ptok: Propozycja podwyżek płac dla pielęgniarek nie do przyjęcia

Finansowanie zdrowia Zawody medyczne

Propozycje Ministerstwa Zdrowia dotyczące nowych wskaźników dla naszej grupy zawodowej, których wysokość powoduje brak wzrostu wynagrodzeń u blisko 160 tys. pielęgniarek i położnych, uważam za skandaliczne i oburzające. Jest ona nie do przyjęcia - mówi Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

08.03.2021

11 marca ruszają turnusy uzdrowiskowe

Pacjent Opieka zdrowotna Koronawirus

Pierwsze turnusy dla osób zaszczepionych lub z negatywnym testem, finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia mają ruszyć 11 marca. Test można wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed terminem leczenia. O jego wyniku poinformuje sanatorium. Dlatego wcześniej należy się z nim skontaktować i podać aktualny numer telefonu. Fundusz wciąż nie płaci za leczenie w sanatoriach postovidowców. Może to zmienić tylko minister zdrowia.

08.03.2021

Rejestracja na szczepienia osób 65+ rusza 11 marca. Online można się zgłosić już teraz

Opieka zdrowotna Koronawirus szczepienia

11 marca ruszą zapisy na szczepienia osób powyżej 69 lat. Od 18 do 20 marca będą zapisy roczników 1952-54, a od 22 do 24 marca rocznika 1954-56. Zgłosić chęć zaszczepienia można już teraz przez formularz on-line. Z osobami, które wybiorą ten tryb, ktoś z infolinii sam skontaktuje się po uruchomieniu rejestracji dla danej grupy wiekowej. Szczepienia zaczną się 22 marca.

05.03.2021

Ruszają szczepienia dla przewlekle chorych - sprawdź, jak się zarejestrować

Opieka zdrowotna Koronawirus szczepienia

Rząd określił już ogólne zasady szczepień dla przewlekle chorych. W środę 10 marca rozpocznie się rejestracja na szczepienia pacjentów z nowotworami, po przeszczepie, dializowanych oraz wentylowanych mechanicznie. Dostaną oni e-skierowania automatycznie wygenerowane. Szczepienia rozpoczną się 15 marca. Termin i miejsce szczepienia, np. dom będą dobierane ze względu na stan zdrowia.

05.03.2021

To pacjent zdecyduje, czy chce teleporadę

Pacjent Opieka zdrowotna

W Dzienniku Ustaw ma zostać opublikowana nowelizacja rozporządzenia w sprawie teleporad udzielanych w przychodniach rodzinnych, czyli podstawowej opieki zdrowotnej. Ma obowiązywać od przyszłego weekendu. To pacjent ma decydować, czy chce skorzystać z porady zdalnej. Wbrew radom ekspertów, teleporady będą zakazane dla dzieci poniżej szóstego roku życia,

05.03.2021
1  2  3  4  5  6  7  8  9    402