GKR Legal powiększa grono partnerów
Nowym partnerem kancelarii został radca prawny Michał Siembab. Specjalizuje się w prawie nieruchomości, obsłudze prawnej procesu inwestycyjnego, postępowaniach administracyjnych i sądowych.
Nowym partnerem kancelarii został radca prawny Michał Siembab. Specjalizuje się w prawie nieruchomości, obsłudze prawnej procesu inwestycyjnego, postępowaniach administracyjnych i sądowych.
Do kancelarii dołączyły cztery osoby: adwokat Jacek Salata, aplikantka adwokacka Małgorzata Woźniak oraz dwie prawniczki Aleksandra Polek i Martyna Kruś. Mają wzmocnić zespoły sporów korporacyjnych, upadłości i restrukturyzacji oraz środków unijnych i pomocy publicznej.
Chodzi o kredyt w wysokości 160 mln zł. Kancelaria doradzała BNP Paribas Bank Polska S.A. i Santander Bank Polska S.A. w związku z zawarciem umowy kredytowej z IGLOTEX S.A., spółką portfelową funduszu Penta Investments.
Oficjalnie zadebiutowała marka prawnicza Penteris. Wprowadził ją na rynek 50-osobowy zespół, który dotychczas funkcjonował jako polskie biuro Magnusson. To - jak poinformowano - efekt decyzji podjętej jednomyślnie przez warszawskich partnerów o kontynuacji działalności poza siecią.
1 stycznia 2020 r. do grona wspólników kancelarii Zimmerman i Wspólnicy sp. k. dołączył Norbert Frosztęga. Jest adwokatem i doradcą restrukturyzacyjnym. Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców w obszarach związanych z prawem upadłościowym, restrukturyzacyjnym oraz gospodarczym.
Kancelaria Rödl & Partner dokonała zmian w gronie swoich partnerów zarządzających. Od 1 stycznia 2020 r. członkami zarządy zostały Renata Kabas-Komorniczak i Nicola Lohrey.
Deloitte Legal zamierza mocniej zaangażować się w świadczenie usług dla lokalnych i międzynarodowych przedsiębiorstw w Europie Środkowo-Wschodniej. Funkcję Senior Legal Counsel w tym regionie objął Ron Given, ekspert w zakresie prawa handlowego.
Krzysztof Brysiewicz, Maciej Wasilewski, Michał Jeleń oraz Radosław Graboś doradzali Core Services przy transakcji sprzedaży. Zadaniem doradców było wynegocjowanie korzystnych warunków dla sprzedających udziały, ale też ułożenie ładu korporacyjnego pozwalającego na zabezpieczenie interesów obu stron.
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przekazał, że zostały przygotowane założenia do specustawy dot. odstrzału dzików, w najbliższym czasie jej projekt trafi pod obrady Sejmu. Projekt zostanie przedłożony drogą poselską. Ardanowski zaznaczył, że Unia Europejska i Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) zalecają nie tylko bioasekurację, ale wskazują także na konieczność odstrzału dzików do poziomu 0,1 dzika na km kwadratowy.
Ministerstwo Aktywów Państwowych ma trzech nowych wiceministrów - Artur Soboń, Maciej Małecki i Adam Gawęda. Premier Mateusz Morawiecki 5 grudnia 2019 r. wręczył im nominacje.
Spółka Fibrain, producent kabli światłowodowych i osprzętu do budowy sieci światłowodowych, zdecydowała się na korzystanie z elektronicznego arbitrażu Ultima Ratio. Klauzule arbitrażowe pojawiły się właśnie w ogólnych regulaminach sprzedaży na stronach internetowych Spółki i są wiążące dla jej klientów, zarówno z kraju jak i z zagranicy.
Advicero Legal Siwiński specjalizuje się m.in. w sprawach z pogranicza prawa podatkowego z prawem cywilnym, handlowym i gospodarczym, postępowaniach ogólno-administracyjnych, w tym w przedmiocie dotacji oświatowej i innych objętych systemem finansów publicznych, postępowaniach karnoskarbowych oraz cywilnych w zakresie powiązanym z prawem finansowym. Spółka zajmuje się również sporządzaniem wybranych umów i rejestracją spółek.
Za parę lat polski rynek kancelarii będzie wyglądał inaczej niż dzisiaj. Będziemy mieli do czynienia z rosnącym wpływem nowych technologii, z wykorzystywaniem systemów informatycznych do wspierania świadczenia usług prawnych - mówi Michał Pawłowski, partner zarządzający w DWF Poland.
Chodzi o budowę farm fotowoltaicznych przez spółkę Polenergia Farma Wiatrowa 17 sp. z o.o., spółkę zależną Polenergii S.A. Kancelaria Clifford Chance doradzała ING Bankowi Śląskiemu S.A. w związku z podpisaniem umowy kredytów. Wartość transakcji to 44,5 mln zł.
Warszawscy partnerzy jednomyślnie podjęli strategiczną decyzję o wystąpieniu z sieci Magnusson. Od 1 stycznia 2020 r. Kancelaria wprowadzi na polski rynek nową markę. Ma to być impuls do dalszego rozwoju praktyki.
Do kancelarii prawnej Brysiewicz i Wspólnicy dołączył radca prawny - Maciej Wasilewski - obejmując stanowisko Head of M&A. Ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z krajowymi oraz zagranicznymi podmiotami gospodarczymi. Doradzał przede wszystkim w procesach łączenia, podziałów i przekształceń spółek handlowych oraz w transakcjach M&A na rynku private equity.
Marcin Oszczak dołączył do zespołu prawa ochrony środowiska kancelarii DWF Poland. Objął stanowisko Counsel. Specjalizuje się w projektach infrastrukturalnych, w tym realizowanymi w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
Przez debiut giełdowy zwiększyliśmy rozpoznawalność marki DWF, co pomogło nam zdobyć nowych klientów i pokazać jak chcemy zmieniać rynek usług prawniczych. Obecnie nie można pozwolić sobie na pozostanie przy tradycyjnym modelu świadczenia usług - twierdzi Andrew Leaitherland, prezes DWF Group.
Kancelaria doradzała kompleksowo nie tylko ENERGA S.A., ale i dziewięciu innym spółkom z Grupy Energa przy weryfikacji i ocenie stopnia dostosowania do wymagań Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Jak zapewnia podmioty gdańskiej grupy energetycznej wykazały się wysokim poziomem dostosowania do przepisów.
Zasady łączenia przez adwokatów innych zajęć z wykonywaniem zawodu mają być mniej restrykcyjne, aby tylko tego typu działania nie uwłaczały godności zawodu, nie ograniczały niezależności prawnika, nie podważały zaufania do Adwokatury i nie obniżały jakości świadczonej pomocy. O takie zmiany o dłuższego czasu postulowali prawnicy