- Nasza praktyka koncentruje się na kompleksowej pomocy prawnej dla firm z branży ICT w kontaktach handlowych z klientami zagranicznymi, gdzie gros przychodów polskich programistów pochodzi właśnie z eksportu na rynki zachodnie - informuje. 

Doświadczenie międzynarodowe 

Jak wskazuje Mariusz Pniewski, wspólnik zarządzający zespołem prawa technologii informacyjno-komunikacyjnych, Jan Wosiura ma doświadczenie w skomplikowanych modelach międzynarodowej dystrybucji oprogramowania. 

Czytaj: Koronawirus wpływa na kancelarie prawnicze - rusza badanie>>

- Jest naszą kolejną mocną kartą. Cieszę się, że kancelaria zyskała świetnego fachowca i team leadera - dodaje. 

Wosiura to absolwent Akademii Leona Koźmińskiego. W trakcie swojej kariery negocjował wiele umów z podmiotami zagranicznymi ze szczególnym naciskiem na kontrakty ICT zawierane na prawie precedensowym (Anglia i Walia, Singapur, Nowy Jork, Kalifornia). Posługuje się biegle językiem IT i zna podstawy programowania. 

 


- To pozwala mu na dobieranie szytych na miarę rozwiązań i dostosowanie ram prawnych do konkretnego produktu - wskazuje kancelaria. 

- Poznałem wielkie korporacje „od środka”, wiem czego szukają u swoich dostawców oraz w jakich obszarach zazwyczaj zostawiają pole do negocjacji z kontrahentami. Istotne jest dla mnie holistyczne podejście do oczekiwań klienta w stosunku do obsługi prawnej - zapewnia on sam.