Zespół będzie wspierać działy prawne kancelarii w obszarach dochodzeń wewnętrznych i regulacyjnych, postępowań karnych oraz śledczej analizy danych.

- Dołączenie do kancelarii ekspertów z zakresu usług śledczych domyka kompetencyjnie potrzeby praktyki postępowań sądowych i śledztw korporacyjnych. Pozyskiwanie dogłębnej wiedzy oraz dokumentów na temat zdarzeń i ich profesjonalna analiza jest czynnikiem różnicującym w wspieraniu klientów w trudnych a czasami kryzysowych sytuacjach. Jest mi niezmiernie miło, że zespół z warszawskiego biura będzie wspierał w tym obszarze całą sieć Bird & Bird. Kancelaria Bird & Bird dołączy do grona niewielu kancelarii na świecie oferujących tak kompleksową i zintegrowaną usługę prawną - mówi Adam Kowalczyk, partner kierujący praktyką rozwiązywania sporów w warszawskim biurze Bird&Bird.

Czytaj: COVID-19 uderza w rynek prawniczy, kancelarie walczą o przetrwanie>>

Szef zespołu - 14 lat doświadczenia

Wojciech Czyżewski posiada ponad czternastoletnie doświadczenie zawodowe w realizacji projektów dla zarządu i rad nadzorczych - informuje kancelaria. Dodaje, że prowadzi śledztwa gospodarcze z zakresu korupcji biznesowej, nieetycznych zachowań pracowników i kadry zarządzającej, nieuczciwych przetargów handlowych czy naruszeń zasad compliance.

Jakub Kur doradza polskim i międzynarodowym klientom w zakresie działań z obszaru identyfikacji nadużyć, śledczej analizy danych oraz rozwiązań anti-fraud. 

Marcin Miazga specjalizuje się w informatyce śledczej, pozyskiwaniu dowodów elektronicznych oraz wykonywaniu analiz śledczych. Przed dołączeniem do Bird&Bird byli pracownikami firmy z wielkiej czwórki.