Zespół powiększyli adwokat Paulina Sułkowska, Karolina Wcisło, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego i radca prawny Krzysztof Olechno.   

Prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne 

Radca prawny Krzysztof Olechno to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu w Białymstoku. Posiada kilkuletnie doświadczenie w zakresie prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, które zdobywał podczas pracy w biurze syndyka, biorąc udział w największych i najbardziej skomplikowanych postępowaniach upadłościowych oraz restrukturyzacyjnych w kraju. 

- W trakcie kariery zawodowej świadczyłem obsługę prawną na rzecz m.in. państwowej spółki z sektora rolno-spożywczego, czy też jednej z największych warszawskich spółdzielni mieszkaniowych. Wierzę, że wniosę do kancelarii cenne kompetencje, a sprawy, z którymi przyjdzie mi się zmierzyć, pozwolą na konsekwentny rozwój zawodowy – mówi. 

 


Sama kancelaria podkreśla, że w obecnych, trudnych czasach kryzysu, wsparcie doświadczonych specjalistów w obszarze restrukturyzacji i upadłości jest absolutnie kluczowe.  - Krzysztof w swojej praktyce zawodowej reprezentował podmioty dotknięte niewypłacalnością, ale także syndyków czy wierzycieli, dzięki czemu doskonale zna problemy obu stron. Z całą pewnością mec. Olechno jest wysokiej klasy ekspertem, który otoczy profesjonalną opieką prawną naszych Klientów, borykających się z trudnościami finansowymi czy organizacyjnymi – zapewnia mec. Wojciech Bokina, lider zespołu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego w kancelarii.

Obsługa prawna spółek, wytwórców

Karolina Wcisło, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, specjalizuje się w obsłudze prawnej spółek obrotu, operatorów systemów dystrybucyjnych oraz wytwórców. Od lat doradza klientom w postępowaniach przed Prezesem URE oraz świadczy usługi doradcze dla dużych zakładów energochłonnych i odbiorców przemysłowych w celu obniżenia kosztów zakupu energii, w tym w zakresie umów corporate PPA. 

- Zapewniam obsługę prawną dla inwestorów realizujących projekty OZE i kogeneracyjne, w szczególności w zakresie uczestnictwa w systemach wsparcia - zapewnia. 

- Oprócz tego, biznes zmaga się też z takimi wyzwaniami jak utrzymanie stabilności cen energii czy konieczność inwestycji w jej czystsze źródła. Bogate doświadczenie mec. Wcisło pozwoli nam niewątpliwie na kształtowanie jeszcze lepszej i pełniejszej oferty wsparcia prawnego dla operatorów systemów dystrybucyjnych czy wytwórców energii – dodaje mec. Jan Sakławski, kierujący zespołem energetyki i infrastruktury. 

Czytaj: COVID-19 uderza w rynek prawniczy, kancelarie walczą o przetrwanie>>

Zobowiązania i windykacja

Z kolei adwokat Paulina Sułkowska ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w doradztwie prawnym z zakresu prawa zobowiązań oraz w windykacji należności w postępowaniu cywilnym: - W swojej praktyce łączę wiedzę i doświadczenie zawodowe z obszaru prawa z biznesowym, indywidualnym podejściem do potrzeb klienta - mówi. 

Prowadziła spory sądowe dla spółek z branży budowlanej, a także procesy z obszaru sporów korporacyjnych. Świadczyła usługi doradztwa procesowego na rzecz podmiotów gospodarczych związane z przestępczością gospodarczą (white-collar crime). Reprezentowała również wierzycieli w postępowaniach restrukturyzacyjnych i upadłościowych.

 


- Szerokie spectrum praktyki zawodowej mec. Sułkowskiej to dla kancelarii wartość dodana, która zaprocentuje w jakości obsługi naszych Klientów. Planujemy również uruchomienie nowego bloga podejmującego tematykę m.in. prawa rodzinnego, której współautorem będzie Paulina. Od początku roku nasz zespół powiększył się już o ośmiu ekspertów różnych dziedzin prawa. Nieustannie staramy się udowadniać, że, zgodnie z naszym hasłem, jesteśmy odpowiednim partnerem w biznesowym rejsie – podsumowuje mec. Krzysztof Brysiewicz, wspólnik i partner zarządzający kancelarii.