Astek Polska sp. z o.o. należąca do francuskiej grupy kapitałowej Astek, specjalizującej się w outsourcingu kadry IT i realizacji projektów informatycznych nabyła wszystkie udziały w spółce Core Services sp. z o.o. także zajmującej się outsourcingiem pracowników. Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy reprezentowała w transakcji sprzedaży udziałów stronę sprzedającą. To kolejna transakcja przeprowadzona przy współudziale kancelarii, w ramach której świadczyła ona kompleksowe doradztwo prawne oraz podatkowe. Kancelaria doradzała na etapie przygotowania projektów dokumentacji transakcyjnej, w tym umowy sprzedaży udziałów, zabezpieczeń, dokumentacji ustanawiającej nowy ład korporacyjny oraz w zakończonych sukcesem negocjacjach.

 Z ramienia kancelarii przy transakcji pracowali Krzysztof Brysiewicz – partner zarządzający, Maciej Wasilewski, Michał Jeleń oraz Radosław Graboś. - Struktura transakcji nie była oczywista od początku procesu. Strona kupująca oraz target to spółki działające na jednym rynku. Zadaniem doradców było zatem nie tylko wynegocjowanie korzystnych warunków dla sprzedających, ale również ułożenie ładu korporacyjnego pozwalającego na zabezpieczenie interesów obu stron  – mówi Maciej Wasilewski, szef praktyki transakcyjnej w kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy.

Core Services to spółka działająca na rynku IT od 2010 roku, posiadająca zespół ponad 250 specjalistów z tej branży zlokalizowanych we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Krakowie oraz Trójmieście.  Astek Polska została założona w 2007 roku jako spółka wchodząca w skład międzynarodowej Grupy ASTEK, która obecnie Astek Polska zatrudnia ponad 750 specjalistów z branży IT.