Jak poinformował PAP rzecznik prasowy uczelni Grzegorz Kolasiński, rozstrzygnięty został już przetarg na wykonawcę inwestycji. „W przetargu wystartowało pięć firm; oferty, które złożyły, wahały się od 62,9 mln zł do ok. 79 mln zł. Wybrana została najniższa oferta - firmy Skanska” - dodał.
 
W obiekcie będzie się mieścić istniejący już na uczelni Wydział Medyczny i kierunek lekarski, który zamierzają otworzyć w najbliższym czasie władze UR. W budynku przy ul. Cegielnianej w Rzeszowie znajdować się będzie także 17 laboratoriów wyposażonych w wysokospecjalistyczną aparaturę.
 
Powstaną takie pracownie, jak m.in. laboratorium patofizjologii narządu ruchu człowieka; metod wspomagania funkcjonowania osób niepełnosprawnych; badań innowacyjnych w pielęgniarstwie oraz laboratorium biologii molekularnej.
 
Zdaniem Kolasińskiego dzięki centrum medycznemu uczelnia stanie się bardziej konkurencyjna i będzie znaczącym ośrodkiem badawczym w kraju.
 
Projekt pn. „Przyrodniczo–Medyczne Centrum Badań Innowacyjnych” będzie kosztować 88 mln zł. Dofinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na latach 2007-2013.
 
PAP - Nauka w Polsce