Krakowska drużyna wygrała eliminacje krajowe, które odbyły się w kancelarii Weil, Gotshal & Manges w Warszawie. Zespół w składzie: Katarzyna Felis, Agnieszka Pikuta, Adrian Andrychowski, Grzegorz Goniewicz i Michał Pietruszka (III–V rok) pokonał siedmiu konkurentów, a w finale spotkał się z reprezentacją Uniwersytetu Warszawskiego.
 
Opiekunem naukowym drużyny jest prof. UJ dr hab. Kazimierz Lankosz, a trenerem Przemysław Roguski, asystent w Zakładzie Prawa Międzynarodowego Publicznego.
 
Drużyna UJ jako zwycięzca konkursu krajowego uzyskała prawo do reprezentowania Polski w rundach międzynarodowych tego konkursu, odbywających się od 31 marca do 6 kwietnia w Waszyngtonie.
 
Zespół UJ zmierzy się w Waszyngtonie z najlepszymi uniwersytetami świata – zwycięzcami eliminacji w swoich krajach, m.in. z Oxford, Cambridge, Sciences Po (Paryż), New York University.
 
Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition jest największym i najstarszym konkursem typu Moot Court (symulacja rozpraw sądowych), cieszącym się ogromnym prestiżem w środowiskach prawniczych i uniwersyteckich. W tegorocznej 54. edycji konkursu biorą udział 632 drużyny z 92 krajów. Konkurs skierowany jest do studentów prawa, ma na celu przybliżenie praktycznych umiejętności reprezentowania klientów na polu prawa międzynarodowego publicznego. Studenci wcielają się w pełnomocników dwóch fikcyjnych państw, prowadzących proces przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.
 
Drużyny przygotowują pisma procesowe dla obu stron i prezentują swoje argumenty podczas półtoragodzinnych rozpraw, symulujących rozprawę przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości. Tegoroczny kazus obejmuje problemy z zakresu podmiotowości prawnomiędzynarodowej, praw uchodźców, praw człowieka oraz długów państwowych w kontekście fenomenu "tonących wysp", spowodowanego zmianami klimatycznymi.