Jak poinformował p.o. redaktora naczelnego stacji Bartłomiej Kopeć, w środę Rada Fundacji Krakowskiego Radia Akademickiego Żak, którą tworzą rektorzy wszystkich publicznych szkół wyższych Krakowa zdecydowała o rozwiązaniu fundacji, doprowadzając tym samym do utraty częstotliwości akademickiej w Krakowie.

Radiofonia ma zakończyć nadawanie na należącej do niej częstotliwości z końcem maja.
 
„Tym samym z krakowskiego eteru zniknie jedyne radio związane bezpośrednio ze szkołami wyższymi i promujące edukację, kulturę oraz wartości estetyczne. W Krakowie jako jedynym ośrodku akademickim w Polsce nie będzie stacji o akademickim charakterze” - napisała redakcja rozgłośni w komunikacie.
 
Zadeklarowała, że mimo utraty pasma rozgłośnia nie przestanie nadawać. Redakcja podjęła decyzję o rejestracji Stowarzyszenia Radiofonia, by kontynuować misję edukacyjną, społeczną, informacyjną i kulturalną. Stacja dostępna będzie za pośrednictwem strony internetowej, gdzie nadawany będzie 24-godzinny program wypełniony muzyką, autorskimi programami popularnonaukowymi, kulturalnymi i muzycznymi.
 
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak tłumaczył na początku marca na łamach „Dziennika Polskiego”, że rozgłośnię, która w założeniu miała być międzyuczelniana, w zeszłym roku finansowały trzy krakowskie uczelnie. W tym roku taką deklarację złożyły jedynie dwie. Koszt funkcjonowania rozgłośni wynosił ok. 1 mln zł rocznie. Rektorzy nie byli też zadowoleni ze słuchalności stacji, która według badań wynosiła 0,2 proc.