Mediator łatwiej wywalczy swoje wynagrodzenie - MS chce zmienić przepisy
Mediacja w dobie pandemii stała się szansą na odciążenie sądów. Ministerstwo Sprawiedliwości szykuje więc zmiany dotyczące mediacji i list mediatorów. Na pierwszy ogień może pójść jednak kwestia wynagrodzeń - propozycja w tym zakresie znalazła się już w wykazie prac legislacyjnych rządu, a według nieoficjalnych informacji Prawo.pl, ma pomóc mediatorom w sytuacji gdy strony nie chcą zapłacić.
























