NSA: Rzecznik naruszył prawa pacjentów
Pacjent nie ma obowiązku przedstawiać Rzecznikowi dowodów na naruszenie zbiorowych praw pacjenta, wystarczy, że uprawdopodobni ich łamanie, zaś szpital powinien wykazać działanie zgodne z prawem orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.










