Dotacja nie stanowi przychodu z działalności gospodarczej
W dniu 25 października 2013 r. otrzymałem z urzędu pracy dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dotację wydatkowałem w okresie od 26 października do 31 listopada na wyposażenie i towar handlowy. W dniu 5 listopada 2013 r. rozpocząłem prowadzenie działalności gospodarczej wybierając opodatkowanie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.Czy otrzymaną dotację powinienem opodatkować ryczałtem, jeśli otrzymałem ją nie prowadząc jeszcze działalności gospodarczej? Jeśli tak, to w jakim miesiącu zapłacić zaliczkę na podatek?