Rafał Bujalski

ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego; specjalizuje się w problematyce prawa Unii Europejskiej; jest pracownikiem Redakcji Publikacji Elektronicznych Wolters Kluwer Polska oraz wydawcą programu "LEX Prawo Europejskie", będącego częścią Systemu Informacji Prawnej LEX; autor takich publikacji jak: "Angielsko-polski słownik orzecznictwa sądów europejskich (Oficyna 2009 oraz Lex/el. 2013), "Traktat z Lizbony. Ujednolicone teksty Aktów Podstawowych Unii Europejskiej" (Oficyna 2008) oraz "Skorowidz Obowiązujących Przepisów Prawnych Unii Europejskiej" (Lex 2009).

Artykuły autora

Raport LEX: Coraz więcej wygranych spraw polskich podatników przed TSUE

VAT Podatki międzynarodowe Prawo unijne

To już druga edycja przygotowywanego przez Redakcję Publikacji Elektronicznych LEX raportu o polskich sprawach podatkowych przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wynika z niego, że aż 71 procent wyroków w polskich sprawach rozstrzyganych przez ten Trybunał w latach 2004-2021 było korzystnych dla podatników z Polski.

07.12.2021

Adwokat Gąsiorowska: Trzeba z rozsądkiem korzystać ze strasburskiego orzecznictwa

Prawnicy Wymiar sprawiedliwości

Wciąż jest w Polsce problem z rozumieniem Konwencji jako aktu, który jest częścią naszego prawa, ani wyższego ani niższego niż prawo krajowe i Konstytucja. Wciąż uczymy prawa „blokami” - krajowe jako pierwsze, a potem gdzieś tam kilka słów o odległym Strasburgu - mówi adwokat Monika Gąsiorowska. I dodaje, że prawnicy prowadzący sprawy przed ETPC odrabiają tę lekcję w praktyce.

12.02.2021

Unia chce walczyć z nowymi sposobami okradania kont bankowych

Prawo karne Finanse

Rada UE i Parlament Europejski zgodziły się znowelizować przepisy dotyczące płatności bezgotówkowych. Mają one ujednolicić zasady ścigania takich przestępstw jak phishing czy skimming, a także objąć walutę wirtualną.

13.12.2018
1  2  3  4  5  6  7  8  9    122
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski