Blokada rachunku bez możliwości odwołania

Ordynacja

Od trzydniowej blokady konta nie będzie można się jednak odwołać. Sposób obliczania terminów w ordynacji podatkowej zostanie zmieniony. Zmiany przegłosował w czwartek wieczorem Sejm.

05.07.2018

Dopalacze w przyszłym tygodniu w Sejmie

- Liczymy, że w przyszłym tygodniu uda się Wysokiej Izbie przedstawić projekt zaostrzający kary za handel dopalaczami – podał w czwartek w Sejmie Zbigniew Król, wiceminister zdrowia.

05.07.2018

Polska przeciwko europejskiej reformie prawa autorskiego

Nowe technologie

W czwartek 5 lipca Komisja Europejska zdecyduje o losie projektu dyrektywy o prawie autorskim. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło, że nie popiera go w obecnym kształcie, bo...

05.07.2018

Gminy różnie rozumieją zakres porozumienia z KBW

Samorząd terytorialny

Podpisane przez gminy porozumienia napływają do delegatur Krajowego Biura Wyborczego. Jak mówi jego szefowa, Magdalena Pietrzak, nie mogą dotyczyć ustalenia „wzajemnych praw i obowiązków wynikających...

05.07.2018

Pacjent Gostynina skarży się do Strasburga

Prawnicy Wymiar sprawiedliwości

Osoba umieszczona w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym skarży się na naruszenie przepisów Konwencji Praw Człowieka m.in. zakaz podwójnego karania za ten sam czyn.

05.07.2018

Sejm uchwalił zmiany w ustawie o odpadach

Samorząd terytorialny

Nowelizacja wprowadza ograniczenie magazynowania odpadów z 3 lat do roku, obowiązek wizyjnego systemu kontroli, „wilczy bilet” dla skazanych przeciwko środowisku, własność terenu oraz tzw. recydywę.

05.07.2018

Jest ustawa o zniesieniu najbardziej zadłużonej gminy

Finanse samorządów

Sejm uchwalił ustawę o szczególnych rozwiązaniach dotyczących gminy Ostrowice w województwie zachodniopomorskim. Zgodnie z nią najbardziej zadłużona gmina zniknie z mapy 1 stycznia 2019 r.

05.07.2018