"Wcześniej władze miasta przedstawiły okrojony o różne wydatki projekt budżetu na 2012 r. W tej sytuacji uznaliśmy, że możemy pójść tym tropem i zacząć oszczędzać od siebie" - powiedział PAP przewodniczący Rady Miasta Pruszcza Gd. Stefan Skonieczny, zasiadający w rządzącym w mieście klubie Platformy Obywatelskiej.

Pruszczańscy radni obcięli swoje diety z 1300 do 1000 zł. Skonieczny zaznaczył, że rocznie da to oszczędności w wysokości ok. 100 tys. zł. Wyjaśnił, że kwota ta zostanie przeznaczona na budowę placu zabaw przy jednej ze szkół podstawowych.

"Wprawdzie kryzys jeszcze tak mocno nie puka do naszych drzwi, to warto już teraz gromadzić jak najwięcej pieniędzy na inwestycje w kolejnych latach. Zanim temat obniżki diet trafił na sesję, część radnych nie była do tego entuzjastycznie nastawiona, argumentując, że odbiera im się przyznane prawa" - dodał szef Rady Miasta Pruszcza Gd.

Rada Miasta Pruszcza Gd. składa się z klubu radnych PO (15 osób), "Wspólnego Miasta i okolic" (4 osoby) oraz dwóch radnych niezrzeszonych (startujących z listy PiS).

Mniejsze wydatki planują też władze Pruszcza Gd. W projekcie budżetu na przyszły rok, który trafi na sesję radnych 20 grudnia, przewidziano m.in. ograniczenia dotyczące wynagrodzeń urzędników.

"Zamrożone zostaną pensje, nie będzie premii, a w niektórych przypadkach także +kilometrówek+" - powiedział PAP rzecznik prasowy burmistrza Pruszcza Gd. Bartosz Gondek. Ma to dać oszczędności w wysokości ok. 1,6 mln zł. (PAP)

rop/ mok/ bk/