NSA: rygor natychmiastowej wykonalności przed upływem przedawnienia
Okres krótszy niż trzymiesięczny do upływu terminu przedawnienia wystarczy, aby organy mogły nadać decyzji rygor natychmiastowej wykonalności - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Okres krótszy niż trzymiesięczny do upływu terminu przedawnienia wystarczy, aby organy mogły nadać decyzji rygor natychmiastowej wykonalności - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Jeśli nie ma możliwości przyporządkowania kosztów do działalności strefowej bezpośrednio, to podatnik może zastosować metodę alokacji - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Bank komórek macierzystych przechowuje komórki, co nie stanowi realizacji celów medycznych, dopiero ich późniejsze wykorzystanie wpisuje się w cele terapeutyczne i profilaktyczne - orzekł Naczelny...
Jeśli świadczenie usługi wynajmu jest wpisane w treść zezwolenia na prowadzenie działalności w SSE i ma ścisły związek z główną działalnością, to podatnik może zastosować zwolnienie z opodatkowania...
Nawet gdy podatnik działa w dobrej wierze i kieruje się wytycznymi z broszury ministerstwa, to nie podlega żadnej ochronie, ponieważ broszura to nie źródło prawa - orzekł Naczelny Sąd...
Jeśli podatnik tworzy programy komputerowe z pomocą osób trzecich, to musi udowodnić swój wkład twórczy, aby móc zastosować 8-proc. stawkę VAT na jego sprzedaż - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Podatnik przekształcający się z jednoosobowego przedsiębiorstwa w spółkę prawa handlowego skorzysta po raz drugi z ulgi na kasy fiskalne - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Skuteczne nabycie lokalu ma miejsce wtedy, gdy kumulatywnie dojdzie do zawarcia umowy w formie aktu notarialnego i dokonania wpisu do księgi wieczystej - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Przepisy muszą być elastyczne, więc dochód z obrotu bitcoinami może być uznany za przychód z praw majątkowych i tym samym podlegać opodatkowaniu - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Zwolnienie z VAT obrotu do danego limitu ma wspierać krajowych małych podatników, a nie stanowić zachęty dla obcokrajowców orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Pobranie nienależnego podatku nie może powodować przerwania biegu terminu przedawnienia - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Usług budowlanych, które mają charakter usług deweloperskich, nie można rozliczyć w formie karty podatkowej - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Zwolnienie z VAT jest uzależnione od osiąganego obrotu jedynie na terytorium państwa, gdzie jest siedziba takiego podatnika orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Ograniczenie przesłanek przywrócenia terminu w kontekście stanu zdrowia jako niezawinionego działania wyłącznie do chorób nagłych nie odpowiada zasadom logiki i doświadczenia życiowego - orzekł...
Wykreślenie z ewidencji środków trwałych i schowanie do magazynu nie może być uznane za przeprowadzenie likwidacji, zwłaszcza, że potem te same przedmioty zostają sprzedawane - orzekł Naczelny Sąd...
Jeżeli podatnik SSE ponosi koszty związane ze swoją działalnością, to nie ma znaczenia, czy otrzyma od kontrahenta zapłatę za zamówiony towar, czy rekompensatę za anulowanie tego zamówienia - orzekł...
Nie ma znaczenia, czy zagraniczni kontrahenci świadczący usługi na rzecz polskiej spółki podlegają ustawie o PIT czy CIT, i tak podatek u źródła należy pobrać - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Nawet jeśli mieszkanie i garaż są razem sprzedawane, to okres posiadania liczy się osobno orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Implementacja przepisów o uldze na złe długi do polskiej regulacji jest prawidłowa i nie narusza zasady neutralności VAT - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Mapy wykonywane przez biegłego geodetę stanowią materiał urzędowy i tym samym podlegają wyłączeniu z regulacji ustawy o prawach autorskich i pokrewnych - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.