Prawo i zarządzanie w sektorze mody - o czym trzeba wiedzieć?
Małe i średnie firmy
Artyści tworzący modę muszą pamiętać, że jest to po prostu biznes, który rządzi się swoimi twardymi prawami. O czym więc należy pamiętać planując rozpoczęcie działalności w sektorze odzieżowym?
Pierwsze 96 lokali jarocińskiego Mieszkania plus w marcu 2018 roku
Budownictwo
Pierwsze 96 mieszkań, budowanych w ramach programu Mieszkanie plus, oddamy w marcu 2018 roku - powiedział prezes jarocińskiego TBS Jerzy Wolski. Dodał, że obecnie jest już ponad 640 chętnych do zamieszkania, listy zostaną zamknięte 15 września.
O włos od rekordu poziomu optymizmu przedsiębiorców
Ocena zmiany bieżącej koniunktury gospodarczej w Polsce zbliżyła się do najwyższych poziomów w historii badania pokazuje Indeks Optymizmu Przedsiębiorców. Zdaniem Pracodawców RP można oczekiwać, że większe inwestycje sektora prywatnego w Polsce powinny pojawić się w IV kwartale br.
Ministerstwo Środowiska: TSUE nie może nałożyć na Polskę kary finansowej za zanieczyszczone powietrze
Środowisko
7 września przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu odbyła się rozprawa w sprawie C-336/16 (Komisja Europejska przeciwko Polsce jakość powietrza przekroczenie poziomów dopuszczalnych pyłu PM10).
Pierwsza pomoc dla małych i średnich firm
Bezpłatna pomoc dla przedsiębiorców w trudnej sytuacji to cel europejskiego projektu Early Warning Europe, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Fundację Firmy Rodzinne. Do projektu zgłosiło się już 40 firm z całej Polski.
Bestsellery sierpnia 2017 w księgarni profinfo.pl
Środowisko
Książki o tematyce dotyczącej ochrony środowiska najlepiej sprzedające się w księgarni internetowej www.profinfo.pl w miesiącu sierpniu 2017 r.
Rząd planuje zmiany w przepisach o zawodach budowlanych
Budownictwo
Ustawa o architektach, inżynierach budownictwa oraz urbanistach ma uporządkować status prawny trzech najważniejszych zawodów w procesie gospodarowania przestrzenią i realizacji inwestycji - informuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Projektodawcy zapewniają, że ustawa nie wprowadza zasadniczych zmian w obowiązujących przepisach regulujących wykonywanie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.
Eksperci: z powodu zanieczyszczeń powietrza umieramy o rok wcześniej
Środowisko
Przeciętny Polak umiera o rok wcześniej z powodu zanieczyszczeń powietrza alarmowali w Warszawie eksperci, podczas inauguracji kampanii edukacyjnej Czas na czyste powietrze.
Konsorcjum firm Strabag chce wybudować drogę S7 Napierki-Mława
Budownictwo
Konsorcjum firm Strabag sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe za 294 mln zł chce zaprojektować i wybudować drogę S7 na odcinku Napierki-Mława. Oferta konsorcjum jest najkorzystniejsza; tym samy przetarg został rozstrzygnięty - podał olsztyński oddział GDDKiA.
Czy dla prac związanych z rozładunkiem i załadunkiem kruszywa wymagane jest uzyskanie pozwolenia na emisję pyłu do środowiska?
Środowisko
Pytanie pochodzi z publikacji LEX Prawo Ochrony Środowiska: Czy dla prac związanych z rozładunkiem i załadunkiem kruszywa z pojazdów samochodowych, jego magazynowaniem, a następnie załadunkiem na wagony kolejowe wymagane jest uzyskanie pozwolenia na emisję pyłu do środowiska?
Czy budynek mieszkalny jednorodzinny musi posiadać łazienkę?
Budownictwo
Pytaniepochodzi z Serwisu Budowlanego: Czy budynek mieszkalny jednorodzinny musi posiadać łazienkę? Jeśli tak, czy wysokość pomieszczenia może wynieść 1,99 m?
Opodatkowanie premii pieniężnych od początku obowiązywania ustawy o VAT budziło wiele kontrowersji. Największym problemem jest ustalenie, czy premia pieniężna to jedynie swego rodzaju obniżka ceny, czy jednak wynagrodzenie za usługę. Jak dokumentować takie zdarzenie gospodarcze? Radzi nasz ekspert.
W Gorzowie Wlkp. rusza projekt modernizacji systemu komunikacji publicznej
Budownictwo
Prawie 200 mln zł przeznaczy do 2021 roku Gorzów Wlkp. na modernizację swojego systemu komunikacji miejskiej. We wtorek oficjalnie rozpoczęto realizację tego projektu; jest on współfinansowany ze środków unijnych.
Mechanizm odwrotnego obciążenia w usługach budowlanych przyniósł także negatywne skutki
Budownictwo
Mimo zasadniczo pozytywnego skutku tzw. pakiet rozwiązań uszczelniających w części regulującej mechanizm odwrotnego obciążenia wusługach budowlanych przyniósł też, niestety, negatywne skutki dla branży budowlanej - wskazuje Michał Murawski, redaktor naukowy publikacjiOdwrotne obciążenie podatkiem VAT w usługach budowlanych.
Komisja Europejska zatwierdziła nowe Załączniki I, II oraz III do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1221/2009 z 25.11.2009 r. w sprawie dobrowolnego udziału organizacji w systemie ekozarządzania i audytu we Wspólnocie (EMAS).
Okres preferencyjnego opłacania składek na ubezpieczenia społeczne będzie wydłużony do 3 lat - proponuje MRPiPS. Podstawa wymiaru składek wynosiłaby 30 proc. minimalnego wynagrodzenia w pierwszym i drugim roku prowadzenia działalności gospodarczej oraz 60 proc. w trzecim roku.
Policjant i strażnik też sprawdzi, czy sprzedawca wydaje paragony
Mandaty za sprzedaż niezarejestrowaną w kasie fiskalnej nałożą bowiem nie tylko urzędnicy skarbowi, lecz także policjanci, strażnicy miejscy i inspektorzy handlowi. To najnowszy pomysł Ministerstwa Finansów na walkę z szarą strefą.
NSA: podatek powstaje nawet po rozpoczęciu użytkowania części budynku
Budownictwo
Rozpoczęcie użytkowania części budynku powoduje powstanie obowiązku podatkowego w stosunku do jego całości uznał Naczelny Sąd Administracyjny.
System ekozarządzania i audytu EMAS (ang. Eco Management and Audit Scheme) od 20 lat udowadnia swoją przydatność jako najefektywniejszy standard zarządzania ochroną środowiska. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zapewnia, że przynależność do systemu jest najwyższym ekologicznym wyróżnieniem dlaprzedsiębiorstw oraz instytucji niekomercyjnych.