Sierpiński: Moglibyśmy pozyskiwać kilka razy więcej osocza, niż obecnie
Chcielibyśmy zwiększyć pobór krwi, zwiększyć pobór osocza i wykorzystać ten potencjał, aby produkty, które mogą być pozyskiwane od polskich dawców, były później wykorzystywane w polskim systemie ochrony zdrowia, w tym jako leki podawane najbardziej potrzebującym - mówi w wywiadzie dla Prawo.pl dr hab. n. med. Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych.




























