Rzecznik Praw Obywatelskich: lekarze powinni wykorzystywać Protokół Stambulski
Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do ministra zdrowia, prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z prośbą o uwzględnienie wytycznych zawartych w tzw. Protokole Stambulskim w programie studiów medycznych oraz szkoleniach z zakresu doskonalenia zawodowego lekarzy i personelu medycznego zatrudnionego w zakładach karnych i aresztach śledczych.


