- Przyszedłem z krótką misją - chciałbym zamienić system ochrony zdrowia w służbę zdrowia - zapowiedział nowy minister.
Pytany o to, od czego zacznie przekształcanie system ochrony zdrowia w służbę zdrowia Radziwiłł odparł, że „to kwestia misji, nie przekształceń”.
- To wynika z programu, który był prezentowany w czasie kampanii wyborczej - chodzi o to, żeby było więcej odpowiedzialności państwa, a mniej samoregulacji, którą robi pieniądz na wolnym rynku – powiedział Radziwiłł.
Dopytywany o pojawiające się w mediach nazwiska potencjalnych wiceministrów i najbliższych współpracowników m.in. Jarosława Pinkasa, Krzysztofa Łandy i Piotra Gryzy, odparł, że „nie chce na razie mówić na temat kierownictwa, bo go jeszcze nie ma”.
- Jak będę miał osoby, które będę chciał mieć w kierownictwie ze sobą czy wokół siebie to wystąpię do pani premier; dopiero wtedy mogą być oni traktowani jako wiceministrowie” – dodał.
Czytaj: Konstanty Radziwiłł jest już ministrem zdrowia>>>
W poniedziałek 16 listopada 2015 w południe w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda powołał członków Rady Ministrów oraz Beatę Szydło na prezesa RM. Prezydent odebrał również przysięgę od nowej premier i członków jej rządu.(pap)






