Prawo.pl

Artykuły autora

System zarządzania zgodnością - pierwszy wykład Akademii Compliance Oficera

Compliance

System compliance i CMS nie dotyczą tylko przedsiębiorstw sektora prywatnego, ale każdego typu organizacji, zarówno przedsiębiorstw jak i administracji publicznej, w tym tej na poziomie państwowym, stowarzyszeń, kościoła - tłumaczył prof. dr Bartosz Makowicz podczas wykładu "System zarządzania zgodnością - wprowadzenie praktyczne", który odbył się 11 maja.

16.05.2022

Sprostowanie - antyaborcyjne furgonetki nie należały do Ordo Iuris

Wymiar sprawiedliwości

W związku z publikacją 9 kwietnia br. artykułu pt. SN: Obwiniony adwokat nie może bronić innych w sprawie furgonetki antyaborcyjnej, Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris przekazała wniosek o sprostowanie co do własności furgonetki, która była przedmiotem protestu, którego uczestnicy stanęli potem przed sądem.

09.05.2022

Nowoczesne finanse nie potrzebują pośredników

Nowe technologie Finanse

Nowe technologie zdominowały rynek finansowy, który dzięki nim ewoluuje w kierunku całkowitej decentralizacji. O tym, czym różnią się tradycyjne finanse od nowoczesnych oraz czy faktycznie DeFi, kryptowaluty i kryptoaktywa potrzebują uregulowań prawnych dyskutowano podczas szóstego webinaru zorganizowanego w ramach SuperVision FinTech Talks.

27.04.2022

Waldemar Buda nowym ministrem rozwoju i technologii

Administracja publiczna

W piątek prezydent Andrzej Duda powołał Waldemara Budę na stanowisko ministra rozwoju i technologii. Nowy szef resortu rozwoju był dotąd wiceministrem funduszy i polityki regionalnej. Wcześniej pełnił funkcję wiceministra w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz pełnomocnika rządu do spraw partnerstwa publiczno-prywatnego.

08.04.2022

Nowe reguły dla ubezpieczeń pomostowych nie zlikwidują zatorów w księgach

Finanse Nieruchomości

Już w drugim kwartale tego roku rząd ma przyjąć nowelizację prawa bankowego zakładającą wsparcie dla kredytobiorców hipotecznych oczekujących na wpis bankowej hipoteki – wynika z informacji umieszczonych właśnie w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich nowe prawo nie wyeliminuje źródła problemu, jakim jest postępujący paraliż w sądach wieczystoksięgowych.

09.03.2022
1  2  3  4  5  6  7  8  9    71
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski