Prawo.pl

Artykuły autora

Uczniowie ukarani przez sąd za przeklinanie i obrażanie nauczycielki

Prawo karne Szkoła i uczeń

Nadzór kuratora i obowiązek wykonywania prac społecznych po 10 i 20 godzin w terminie 3 miesięcy, to kara dla uczniów ze szkoły w Lisewie Malborskim (woj. pomorskie), którzy w trakcie lekcji obrażali nauczycielkę, a swoje zachowanie transmitowali na żywo w internecie. Wcześniej uczniowie zostali też ukarani przez wychowawcę klasy i dyrektora szkoły.

18.04.2023

Certyfikat LEX dla studentów WPiA UG po informatyce prawniczej

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego podpisał umowę z wydawnictwem Wolters Kluwer Polska dotyczącą Programu Certyfikacji LEX. Tym samym dołączył do grona uczelni, które w ramach programu studiów zapewniają studentom nie tylko wysoki poziom merytoryczny, ale również umiejętności praktyczne, a co za tym idzie wzmacnia pozycję młodych prawników na rynku pracy.

07.04.2023

Kodeks kanoniczny dla Kościoła i dla prawników

Prawnicy

Wyjaśnienie sensu poszczególnych przepisów, odnajdowanie wykładni, próba wskazywania na związki miedzy różnymi przepisami oraz odniesienie do prawa kanonicznego na poziomie krajowym czy diecezjalnym - to zdaniem autorów cele wydanego właśnie komentarza do Kodeksu prawa kanonicznego. Powinien trafić do każdej kancelarii parafialnej i kurii biskupiej i do każdej szanującej się kancelarii prawnej – uważa dr hab. Paweł Borecki z UW.

28.03.2023

Czy pomiędzy fakturą w walucie a zapłatą w złotówkach powstają różnice kursowe?

PIT Rachunkowość

Zgodnie z definicją podatkową, różnice kursowe to różnica między przychodem (kosztem) a zapłatą – przy czym obie wartości mają być wyrażone w walucie i przeliczone na złotówki. Z treści pytania wynika, że zapłaty dokonano w złotówkach, w związku z tym – nie doszło do powstania różnic kursowych. Różnica między przedpłatą a fakturą będzie zatem stanowić nadpłatę lub niedopłatę.

03.03.2023

Konferencja „Ochrona Danych Osobowych – Zaskarżanie decyzji Prezesa UODO”

RODO

W dniach 26 i 28 stycznia obchodzone są kolejno Dzień Inspektorów Ochrony Danych i Dzień Ochrony Danych Osobowych. Z tej okazji kancelaria Lubasz i Wspólnicy organizuje bezpłatną konferencję online, podczas której eksperci z zakresu RODO omawiać będą zagadnienia związane z postępowaniem sądowo-administracyjnym w sprawach ochrony danych osobowych.

24.01.2023
1  2  3  4  5  6  7  8  9    85
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski