-  Jest to świetna wiadomość dla mieszkańców Bełchatowa i okolicznych powiatów. Dzięki pozytywnej decyzji NFZ od 1 grudnia 2015 roku uzyskają oni długo oczekiwany dostęp do planowanego leczenia z zakresu kardiologii, blisko ich miejsca zamieszkania. Dzięki kontraktowi będziemy mieli szansę na wcześniejsze wykrycie i zaplanowanie leczenia wielu schorzeń układu krążenia zanim dojdzie do rozwoju choroby i wystąpienia zagrażającego życiu zawału serca - mówi dr Maciej Kośmider, ordynator XII Oddziału Kardiologicznego PAKS w Bełchatowie. 

Z usług oddziału PAKS w Bełchatowie korzystają głównie chorzy z  zawałem serca i niestabilną chorobą wieńcową. W ośrodku przeprowadzane są zabiegi koronarografii, koronaroplastyki, wszczepiania stymulatorów serca i kardiowerterów-defibrylatorów. 

Czytaj: Bielsko-Biała: placówka PAKS publikuje wyniki leczenia>>>

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca od 15 lat tworzą w Polsce model kompleksowej opieki sercowo-naczyniowej. Zabiegi wykonywane w klinikach PAKS nie wymagają długich hospitalizacji oraz umożliwiają szybką rehabilitację i w większości przypadków powrót do pełnej aktywności życiowej. Placówki świadczą usługi medyczne w ramach kontraktów podpisanych z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także na zasadzie prywatnej odpłatności.