Akcje spółki Neuca S.A. od 1 grudnia 2015 roku wejdą w skład indeksu MSCI Poland Small Cap. Indeksy MSCI są bardzo istotne zwłaszcza dla inwestorów zagranicznych. MSCI (Morgan Stanley Capital International) to grupa indeksów obliczanych przez amerykański bank inwestycyjny Morgan Stanley.

W rezultacie ostatniej korekty w skład indeksu wejdą Neuca i Kruk, a zostaną z niej usunięte walory takich spółek notowanych na GPW jak: Kernel, LC Corp, Polski Holding Nieruchomości i ZE PAK.

MSCI to amerykańska firma, która jest dostawcą różnego rodzaju instrumentów ułatwiających podejmowanie decyzji inwestycyjnych. Od 1968 roku prowadzi indeksy, które są ważnym benchmarkiem dla wielu funduszy prowadzących działalność globalną. Indeks dla polskich spółek jest publikowany od 2007 roku.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce. Udział spółki w rynku to prawie 30 procent.

Od roku 2014 Neuca inwestuje także w przychodnie medyczne. Obecnie posiada 14 przychodni w sześciu województwach. Spółka zainwestowała także w dwie firmy działające na rynku badań klinicznych: BioScience i Medica Pro Familia.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.neuca.pl, stan z dnia 16 listopada 2015 r.