Joanna Wojnarowska w globalnym kierownictwie DWF

Rynek

DWF, globalny dostawca zintegrowanych usług prawniczych i biznesowych, powołał Joannę Wojnarowską, partnera z Warszawy na stanowisko w globalnym kierownictwie firmy. Decyzja obowiązuje od 1 maja 2021 roku.

06.05.2021

Greenberg Traurig z nagrodą Kancelarii Roku 2021 IFLR w Polsce

Rynek

Warszawskie biuro międzynarodowej kancelarii Greenberg Traurig otrzymało prestiżową nagrodę Kancelarii Roku 2021 w Polsce, przyznaną przez International Financial Law Review (IFLR). Nagrody IFLR Europe 2021 Awards uhonorowują najbardziej innowacyjne kancelarie i transakcje ubiegłego roku.

30.04.2021

DWF doradcą Aberdeen Standard Investments w nabyciu magazynów od Panattoni

Rynek

Prawnicy DWF Poland doradzali w procesie przeprowadzenia badania prawnego due diligence oraz w procesie transakcyjnym. Fundusz Aberdeen Standard European Logistics Income PLC podpisał umowę na zakup nowoczesnego centrum logistyczno-dystrybucyjnego - Panattoni Łódź City VIII za kwotę rzędu 28 mln euro od wyspecjalizowanego dewelopera projektów logistycznych Panattoni.

25.04.2021

Clifford Chance Kancelarią Prawną Roku w Europie

Rynek

Clifford Chance została uznana Kancelarią Prawną Roku w Europie oraz w Niemczech, Francji i Polsce podczas gali rozdania nagród Chambers Europe Awards 2021. Jak uzasadniono, klienci uznają ją za "kancelarię światowej klasy we wszystkich praktykach, oferującą wysoki standard we wszystkich biurach swojej międzynarodowej sieci".

24.04.2021

Hogan Lovells doradza w sprawie zwrotu mienia skonfiskowanego w pokazowym procesie w PRL

Rynek

Zespół Hogan Lovells w Warszawie kierowany przez dr. Wojciecha Marchwickiego uzyskał korzystne rozstrzygnięcie Sądu Apelacyjnego w Warszawie w sprawie dotyczącej Piotra Wawrzeckiego, spadkobiercy Stanisława Wawrzeckiego, skazanego na śmierć w 1965 r. w jednym z najbardziej kontrowersyjnych procesów okresu PRL-u, dotyczącym tzw. "afery mięsnej".

14.04.2021

Greenberg Traurig liderem w rankingu Chambers Europe 2021

Rynek

Zgodnie z najnowszym rankingiem Chambers Europe 2021, opublikowanym przez Chambers and Partners, Greenberg Traurig jest jedną z najlepszych w Polsce kancelarii prawnych w zakresie fuzji i przejęć, rynków kapitałowych (capital markets equity), nieruchomości oraz private equity.

19.03.2021

Kancelaria Gide doradzała przy udzieleniu finansowania na rzecz Ciech SA i spółek z grupy Ciech

Rynek

Prawnicy z warszawskiego biura kancelarii Gide doradzali konsorcjum banków PKO BP, BNP Paribas BP, Industrial and Commercial Bank of China (Europe) Oddział w Polsce, Bank Pekao, mBank, Bank Millennium, Credit Agricole, Société Générale, Bank Handlowy, Bank Ochrony Środowiska oraz Intesa Sanpaolo S.P.A. Oddział w Polsce przy udzieleniu finansowania Grupie Ciech w łącznej kwocie 2,115 mld zł.

18.03.2021

Kancelaria Penteris wzmacnia zespół

Rynek

Do Kancelarii Penteris dołączyło pięcioro prawników. Wzmocnili oni kompetencje zespołu przede wszystkim w zakresie compliance (zapewniania zgodności z prawem), podatków oraz własności intelektualnej.

18.03.2021

Kancelaria Gide doradzała Tauron Polska Energia S.A.

Rynek

Prawnicy z Departamentu Rynków Kapitałowych warszawskiego biura kancelarii Gide doradzali Tauron Polska Energia S.A., spółce dominującej Grupy TAURON - największemu dystrybutorowi energii elektrycznej w Polsce, w ustanowieniu programu obligacji hybrydowych o łącznej wartości 450 mln złotych.

12.03.2021

KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński powiększa zespół

Rynek

Z początkiem marca 2021 roku do zespołu kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński specjalizującej się w zagadnieniach regulacyjnych, prawie konkurencji, odpowiedzialności za produkt i danych osobowych, dołączyli radca prawny i rzecznik patentowy Piotr Zawadzki oraz aplikant adwokacki Ewa Bugajska.

11.03.2021

Do DZP dołącza Rafał Grochowski wraz z zespołem

Rynek

Z początkiem marca do grona partnerów kancelarii DZP dołączył Rafał Grochowski. Wraz ze swoim zespołem wzmocni Praktykę Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych prowadzoną przez Andrzeja Foltyna, partnera i szefa Praktyki oraz Magdalenę Skowrońską, partnera.

01.03.2021

Kancelaria Lubasz i Wspólnicy powiększa zespół

Rynek

Do warszawskiego biura Kancelarii Lubasz i Wspólnicy dołączyli adwokat Magdalena Sudoł i radca prawny dr Jacek Matraszek. Mecenas Sudoł zajmie się wsparciem przedsiębiorców, mecenas Matraszek specjalizuje się w prawie gospodarczym prywatnym.

26.02.2021

Greenberg Traurig doradzał przy sprzedaży dużego biurowca w Gdańsku

Rynek

Greenberg Traurig doradzał firmie Torus przy transakcji sprzedaży położonego w Gdańsku budynku biurowego Neon, stanowiącego czwarty i ostatni etap kompleksu biznesowego Alchemia, na rzecz niemieckiego funduszu DWS Grundbesitz GmbH Sp. z o.o. oddział w Polsce. Warta ponad 80 mln euro netto transakcja sprzedaży to - jak informuje kancelaria - druga najwyższa pod kątem wartości w historii polskiego dewelopera.

17.02.2021

Awans Kopeć&Zaborowski w rankingu Media Law International (MLI)

Rynek

Kancelaria Kopeć Zaborowski, która od lat specjalizuje się w prawie mediów i ochronie dóbr osobistych, kolejny rok z rzędu została wyróżniona w rankingu Media Law International (MLI) i awansowała do ścisłej międzynarodowej czołówki firm prawniczych w tym obszarze.

16.02.2021

GKW Giera Kaczmarek i Wspólnicy zmienia nazwę na Loewen i rozbudowuje zespół

Rynek

Kancelaria GKW Giera Kaczmarek i Wspólnicy zmienia nazwę i rozbudowuje zespół. Od stycznia 2021 firma działa pod nową marką Loewen. Do grona partnerów kancelarii dołączył Mateusz Janion, specjalizujący się w doradztwie w sprawach spornych, ze szczególnym uwzględnieniem procesów gospodarczych, procesów związanych z ochroną dóbr osobistych oraz postępowań grupowych.

03.02.2021

Salon fryzjerski nie zapłaci kary za złamanie zakazów

Administracja publiczna Rynek

Inspektor sanitarny w Koszalinie odstąpił od nałożenia kary administracyjnej na właścicielkę salonu fryzjerskiego, która prowadziła działalność mimo obowiązującego zakazu. W sprawie nie wyjaśniono, że doszło do naruszenia zakazu prowadzenia działalności fryzjerskiej oraz że zaistniały podstawy faktyczne wymierzenia administracyjnej kary pieniężnej.

16.01.2021
 

ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski