Linklaters doradzała przy sprzedaży dwóch marketów

Rynek

Kancelaria Linklaters doradzała Chariot Group B.V. - chodziło o markety wynajmowane przez OBI, zlokalizowanych w Gdańsku oraz w Łodzi, których łączna powierzchnia najmu wynosi ok. 18 tys. 300 m.kw. Nowym właścicielem została spółka z grupy Marr Holdings pochodząca z Republiki Południowej Afryki. Jest to pierwsza inwestycja tej spółki w Polsce.

28.01.2020

Więcej cudzoziemców przebywa legalnie w Polsce

Administracja publiczna Rynek

Prawie 423 tys. cudzoziemców miało na początku 2020 roku ważne zezwolenia na pobyt w Polsce - poinformował w czwartek Urzad do Spraw Cudzoziemców. To o ponad 50 tys. osób więcej niż rok wcześniej. Największy wzrost liczby cudzoziemców w Polsce zanotowano w grupie obywateli Ukrainy. Coraz liczniej osiedlają się w Polsce również Białorusini i Gruzini.

16.01.2020

GKR Legal powiększa grono partnerów

Rynek

Nowym partnerem kancelarii został radca prawny Michał Siembab. Specjalizuje się w prawie nieruchomości, obsłudze prawnej procesu inwestycyjnego, postępowaniach administracyjnych i sądowych.

15.01.2020

Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy powiększa zespół

Rynek

Do kancelarii dołączyły cztery osoby: adwokat Jacek Salata, aplikantka adwokacka Małgorzata Woźniak oraz dwie prawniczki Aleksandra Polek i Martyna Kruś. Mają wzmocnić zespoły sporów korporacyjnych, upadłości i restrukturyzacji oraz środków unijnych i pomocy publicznej.

14.01.2020

Clifford Chance doradzała przy kredycie dla Iglotex

Rynek

Chodzi o kredyt w wysokości 160 mln zł. Kancelaria doradzała BNP Paribas Bank Polska S.A. i Santander Bank Polska S.A. w związku z zawarciem umowy kredytowej z IGLOTEX S.A., spółką portfelową funduszu Penta Investments.

08.01.2020

Penteris - nowa marka na polskim rynku kancelarii

Rynek

Oficjalnie zadebiutowała marka prawnicza Penteris. Wprowadził ją na rynek 50-osobowy zespół, który dotychczas funkcjonował jako polskie biuro Magnusson. To - jak poinformowano - efekt decyzji podjętej jednomyślnie przez warszawskich partnerów o kontynuacji działalności poza siecią.

08.01.2020

Kancelaria Zimmerman i Wspólnicy sp.k. ma nowego wspólnika

Rynek

1 stycznia 2020 r. do grona wspólników kancelarii Zimmerman i Wspólnicy sp. k. dołączył Norbert Frosztęga. Jest adwokatem i doradcą restrukturyzacyjnym. Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców w obszarach związanych z prawem upadłościowym, restrukturyzacyjnym oraz gospodarczym.

07.01.2020

Nowi partnerzy w zarządzie Rödl & Partner

Rynek

Kancelaria Rödl & Partner dokonała zmian w gronie swoich partnerów zarządzających. Od 1 stycznia 2020 r. członkami zarządy zostały Renata Kabas-Komorniczak i Nicola Lohrey.

06.01.2020

Deloitte Legal zwiększa zespół

Rynek

Deloitte Legal zamierza mocniej zaangażować się w świadczenie usług dla lokalnych i międzynarodowych przedsiębiorstw w Europie Środkowo-Wschodniej. Funkcję Senior Legal Counsel w tym regionie objął Ron Given, ekspert w zakresie prawa handlowego.

20.12.2019

Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy doradzała przy sprzedaży Core Services

Rynek Spółki

Krzysztof Brysiewicz, Maciej Wasilewski, Michał Jeleń oraz Radosław Graboś doradzali Core Services przy transakcji sprzedaży. Zadaniem doradców było wynegocjowanie korzystnych warunków dla sprzedających udziały, ale też ułożenie ładu korporacyjnego pozwalającego na zabezpieczenie interesów obu stron.

15.12.2019

Założenia do specustawy dotyczącej odstrzału dzików wkrótce w Sejmie 

Środowisko Rynek

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przekazał, że zostały przygotowane założenia do specustawy dot. odstrzału dzików, w najbliższym czasie jej projekt trafi pod obrady Sejmu. Projekt zostanie przedłożony drogą poselską. Ardanowski zaznaczył, że Unia Europejska i Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) zalecają nie tylko bioasekurację, ale wskazują także na konieczność odstrzału dzików do poziomu 0,1 dzika na km kwadratowy.

11.12.2019

Ultima Ratio wchodzi na rynek zagraniczny

Rynek

Spółka Fibrain, producent kabli światłowodowych i osprzętu do budowy sieci światłowodowych, zdecydowała się na korzystanie z elektronicznego arbitrażu Ultima Ratio. Klauzule arbitrażowe pojawiły się właśnie w ogólnych regulaminach sprzedaży na stronach internetowych Spółki i są wiążące dla jej klientów, zarówno z kraju jak i z zagranicy.

20.11.2019

Advicero Nexia rozszerza działalności o kwestie prawne

Rynek

Advicero Legal Siwiński specjalizuje się m.in. w sprawach z pogranicza prawa podatkowego z prawem cywilnym, handlowym i gospodarczym, postępowaniach ogólno-administracyjnych, w tym w przedmiocie dotacji oświatowej i innych objętych systemem finansów publicznych, postępowaniach karnoskarbowych oraz cywilnych w zakresie powiązanym z prawem finansowym. Spółka zajmuje się również sporządzaniem wybranych umów i rejestracją spółek.

06.11.2019

Pawłowski: Nowe technologie zmienią rynek usług prawnych

Prawnicy Rynek LegalTech

Za parę lat polski rynek kancelarii będzie wyglądał inaczej niż dzisiaj. Będziemy mieli do czynienia z rosnącym wpływem nowych technologii, z wykorzystywaniem systemów informatycznych do wspierania świadczenia usług prawnych - mówi Michał Pawłowski, partner zarządzający w DWF Poland.

30.10.2019

Kancelaria Clifford Chance doradzała przy wielomilionowej transakcji

Rynek

Chodzi o budowę farm fotowoltaicznych przez spółkę Polenergia Farma Wiatrowa 17 sp. z o.o., spółkę zależną Polenergii S.A. Kancelaria Clifford Chance doradzała ING Bankowi Śląskiemu S.A. w związku z podpisaniem umowy kredytów. Wartość transakcji to 44,5 mln zł.

24.10.2019

Zmiany w Magnusson, Tokaj i Partnerzy - nowe otwarcie

Rynek

Warszawscy partnerzy jednomyślnie podjęli strategiczną decyzję o wystąpieniu z sieci Magnusson. Od 1 stycznia 2020 r. Kancelaria wprowadzi na polski rynek nową markę. Ma to być impuls do dalszego rozwoju praktyki.

22.10.2019

Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy rozszerza zespół

Rynek

Do kancelarii prawnej Brysiewicz i Wspólnicy dołączył radca prawny - Maciej Wasilewski - obejmując stanowisko Head of M&A. Ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z krajowymi oraz zagranicznymi podmiotami gospodarczymi. Doradzał przede wszystkim w procesach łączenia, podziałów i przekształceń spółek handlowych oraz w transakcjach M&A na rynku private equity.

06.10.2019

Kancelaria DWF Poland poszerza zespół

Rynek

Marcin Oszczak dołączył do zespołu prawa ochrony środowiska kancelarii DWF Poland. Objął stanowisko Counsel. Specjalizuje się w projektach infrastrukturalnych, w tym realizowanymi w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

04.10.2019
 

ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski