Warszawa walczy z cyberprzemocą
Prawnicy
52 proc. internautów w wieku 12-17 lat zetknęło się z przemocą werbalną za pośrednictwem internetu lub telefonu. Prawie do połowy (47 proc.) zwracano się wulgarnie, co piąty doświadczył (21 proc.) poniżania, ośmieszania i upokarzania, a 16 proc. - straszenia i szantażowania. Niemal co trzeci nieletni internauta przyznaje, że ktoś podszywał się pod niego w sieci. Ponad połowa (57 proc.) nastoletnich użytkowników sieci przynajmniej raz była obiektem zdjęć lub filmów wykonanych wbrew ich woli. Warszawski ratusz zainaugurował kampanię "Stop cyberprzemocy".