Już w 2017 r. będzie można złożyć dodatkowe odwołanie od matury. Pracę ponownie ocenią eksperci z Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego - informuje Gazeta Wyborcza.
Rzecznik prosi o dane na temat zamkniętych sklepików szkolnych
Rzecznik praw obywatelskich chce sprawdzić, ile sklepików szkolnych zamknięto przez zakaz sprzedaży niezdrowej żywności na terenie placówek oświatowych. O dane zwrócił się do resortów: zdrowia i rozwoju.
SN: w sądzie nie można wskazywać dodatkowych powodów zwolnienia nauczyciela
Jeżeli zwolnienie nauczycielki uzasadniono jedynie niżem demograficznym, to w sądzie dyrektor nie może przytaczać dodatkowych przyczyn, takich jak ekstrawaganckie zachowanie nauczycielki - informuje Dziennik Gazeta Prawna.
Pracą nad podstawami programowymi zajmie się blisko 2 tys. ekspertów, w debaty o reformie będą toczyć się we wszystkich województwach - zapowiedział resort edukacji, który cytuje Gazeta Wyborcza.
Resort edukacji przygotował podstawy kształcenia w nowych zawodach
Resort edukacji przekazał do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia wprowadzającego podstawy programowe kształcenia w zawodach: jeździec, kierowca mechanik i technik mechanizacji.
MEN: postulaty samorządowców ważne przy planowaniu reform
Z uwagą wsłuchuję się w każdy głos płynący ze strony samorządów powiedziała wiceminister edukacji Teresa Wargocka na XXII Konwencie Wójtów i Burmistrzów Powiatu Mińskiego.
Nieobecność w pracy bez prawa do wynagrodzenia bez wpływu na wysokość dodatku uzupełniającego
Okres nieobecności w pracy bez wynagrodzenia nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu prawa do jednorazowego dodatku uzupełniającego - pisze Krzysztof Lisowski w serwisie PrawoOświatowe/Abc.
Angielski najpopularniejszym językiem uczonym w europejskich szkołach
Młodzi Europejczycy najczęściej uczą się języka angielskiego. Według danych Eurostatu obecnie w państwach UE uczy się go 97,3 proc. wszystkich dzieci - informuje portal Euractiv.
Maciej Kopeć, podsekretarz stanu w MEN, wziął udział w otwarciu seminarium Historia i społeczeństwo dziedzictwo XX wieku. To trzydniowe szkolenie dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych.
Rzecznik praw dziecka powołał zespół do spraw usamodzielnienia wychowanków pieczy zastępczej, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, schronisk dla nieletnich i zakładów poprawczych.
Dotacja przedszkolna na sześciolatka powinna wynosić tyle ile subwencja na ucznia pierwszej klasy - uważają posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy wnieśli do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty.
Reformę przywracającą rodzicom wybór ws. posłania sześciolatka do szkoły wprowadzono, gdy większość placówek była gotowa na pracę z młodszymi dziećmi - uważają eksperci, cytowani przez Dziennik Gazetę Prawną.
W regulaminie świadczeń socjalnych dyrektor placówki określa zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z ZFŚS - przypomina MichałŁyszczarz w Dyrektorze Szkoły.
Prywatne uczelnie bez dodatkowych dotacji
Ustawa prawo o szkolnictwie wyższym nie przewiduje podstaw prawnych do udzielenia dotacji na cele majątkowe dla uczelni niepublicznych - poinformował resort nauki.
Udoskonalony system pomoże wyliczyć dotację dla uczelni
Resort nauki zamierza ulepszyć system POL-on tak, aby łatwiej było uzyskać dane o pracownikach i liczbie studentów na danym kierunku - informuje Rzeczpospolita.