W 2017 r. zmieniły się zasady składania wykazów informacji o zakresie korzystania ze środowiska
Podmioty korzystające ze środowiska są obowiązane do ponoszenia opłat za korzystanie ze środowiska, czyli za wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza, wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi, pobór wód oraz składowanie odpadów, o których mowa w art. 273 ust. 1 ustawy Prawo ochrony środowiska. Już jutro upływa termin wniesienia opłat za rok 2016 r. Warto sprawdzić, czy obowiązujące od 1 stycznia br. przepisy nie zwalniają nas z tego obowiązku.












