Faktury w KSeF i poza KSeF. Firmy mają problem z księgowaniem
Przedsiębiorcy muszą od 1 lutego utrzymywać różne systemy odbioru faktur, by wprowadzić je do jednej księgi. W obiegu pozostają zarówno faktury ustrukturyzowane wystawione w KSeF, jak i wystawiane drogą tradycyjną (przesyłane mailem lub papierowe). Problem powstaje, gdy nabywca otrzyma tę samą fakturę w KSeF oraz poza systemem. Trzeba uważać, by nie zaksięgować jej podwójnie. Według ekspertów doprecyzowania wymaga też kwestia awarii systemu logowania, w razie gdyby problemy z początku lutego miały się powtórzyć. Przepisy nie odnoszą się do tej kwestii.





























