Hamankiewicz: lekarzy nie będzie za mało, gdy zajmą się tylko leczeniem
Lekarzy jest u nas mniej niż w innych krajach, jednak ważniejsze od liczby lekarzy jest to, w jakim procencie wykorzystuje się ich wiedzę i kompetencje – uważa Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, który receptę na brak lekarzy widzi w zastąpieniu ich w wykonywaniu „papierkowej roboty” przez innych pracowników. O problemach związanych z brakiem lekarzy mówi w rozmowie z redaktorem portalu www.zdrowie.abc.com.pl.















