Zofia Małas: za kilkanaście lat pielęgniarkami będą emerytki
Pielęgniarek jest za mało i za kilkanaście lat nie będzie miał kto opiekować się chorymi – wynika ze strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa, opracowanej przez zespół powołany przez ministra zdrowia. Samorząd pielęgniarski nie do końca jest usatysfakcjonowany strategią, ale podkreśla, że jest to pierwszy dokument, który powstał na ten temat, co jest cenne.














