RPO za wprowadzaniem obowiązku zgłoszenia usunięcia drzew i krzewów
W opinii Rzecznika Praw Obywatelskich, należy wyposażyć organy ochrony przyrody w narzędzie, pozwalające im ocenić prawną dopuszczalność usunięcia drzew lub krzewów przed dokonaniem wycinki. Celowe wydaje się więc wprowadzenie obowiązku zgłoszenia ich usunięcia, z przyznaniem wspomnianym organom uprawnienia do wniesienia sprzeciwu od zamiaru wycinki.









