Jak należy postąpić w przypadku, gdy podatnik ma pewność, że usługobiorca jest podatnikiem, chociaż nie jest zidentyfikowany w systemie VIES i nie ma ważnego numeru UE?
Czy nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony w niepełnym wymiarze zajęć, należy się odprawa w związku z wypowiedzeniem stosunku pracy?
Czy podatnik może łączyć przychody i koszty związane z działalnością gospodarczą w zakresie handlu artykułami spożywczymi z przychodami i kosztami związanymi z działalnością rolniczą w zakresie hodowli ryb?
Jak należy postąpić w przypadku likwidacji działalności gospodarczej osoby fizycznej, która posiada kasy i drukarki fiskalne zakupione w latach poprzednich, niezlikwidowane przez odczyt z pamięci fiskalnej i zawiadomienie urzędu skarbowego?
Co oznacza, iż zamawiający nie wymaga od wykonawcy przedłożenia pełnego wykazu robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat, a jedynie wykazu robót wybranych, potwierdzających spełnienie warunku wiedzy i doświadczenia?