Po raz pierwszy kobieta na czele Sądu Najwyższego
Prezydent powołał w środę prof. Małgorzatę Gersdorf na urząd I Prezesa Sądu Najwyższego - pierwszą kobietę pełniącą tę funkcję w historii SN. Życzył jej umacniania autorytetu tej instytucji. Powołana uznała nominację za wyraz zaufania do sędziów i do kobiet.









