Senat przegłosował ustawę: leczenie więźniów bez obecności funkcjonariuszy
Bez poprawek Senat uchwalił 5 marca 2015 nowelizację ustawy Kodeks karny wykonawczy. Był to projekt senacki. Nowelizacja wykonuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 26 lutego 2014 roku. Trybunał zakwestionował przepis nakazujący obecność funkcjonariuszy podczas udzielania świadczeń zdrowotnych więźniom.

