Czy spółka z o.o., która została założona w roku 2015 i jej jedynym przychodem jest uzyskiwana dywidenda ze spółki komandytowej, będzie mogła skorzystać ze stawki podatku CIT 15%?
Pytanie pochodzi z publikacji Vademecum Głównego KsięgowegoOd nowego roku 2017 wchodzi podatek CIT w wysokości 15%.Czy spółka z o.o., która została założona w roku 2015 i jej jedynym przychodem jest uzyskiwana dywidenda ze spółki komandytowej, w której jest komplementariuszem, będzie mogła skorzystać ze stawki podatku 15%?Dodam, że osiągane przychody mieszczą się w definicji małego podatnika.