Edyta Zaniewicz

Certyfikowana księgowa. Właścicielka biura rachunkowego. Autorka licznych opracowań z zakresu prawa podatkowego oraz konsultantka cenionych portali podatkowo–księgowych.

Artykuły autora

W komunikacji z serwerem usług wystąpił błąd, ale czas płynie

Ordynacja Rachunkowość Doradca podatkowy

To żaden powód do chwały, by księgowa cieszyła się faktem, iż po 15 godzinach w pracy udało jej się zalogować i uzyskać dane z systemu o 23 w nocy. Były też takie osoby, które przed komputerem spędziły niemalże pełne ostatnie trzy dni kwietnia, tylko po to, aby w terminie złożyć zeznania roczne, sprawozdania i podać przedsiębiorcom dane do wypłaty wynagrodzeń – pisze Edyta Zaniewicz.

19.05.2021

Terminu przesunięcia PIT nie będzie

Domowe finanse PIT Rachunkowość

Jeszcze dwa lata temu na roczne rozliczenie przedsiębiorcy i księgowi mieli cztery miesiące. Zeznania były składane od stycznia do kwietnia. Teraz ustawowy termin na złożenie rozliczeń PIT przypada na okres od 15 lutego do 30 kwietnia 2021 r. To dużo krótszy czas. I może wszystko byłoby świetnie gdyby nie fakt, że ministerstwo w tym czasie nie udostępniło formularzy.

27.04.2021

Od kiedy należy stosować 17 kolumnowy wzór PKPiR?

Na dzień 1 stycznia 2017 r. podatnik powinien założyć nową księgę już wg nowego wzoru, w której będą ewidencjonowane przychody i koszty odpowiednio uzyskane i poniesione w 2017 roku - wyjaśnia...

06.04.2017
1  2  3  4  5  6  7  8  9    15